Starszy Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna z sektora FMCG (branża spożywcza), posiadająca kilka fabryk w Europie. Spółka należy do holdingu notowanego na jednej z kluczowych europejskich giełd papierów wartościowych, osiąga bardzo dobre wyniki sprzedaży i zatrudnia kilka tysięcy pracowników. Obecnie dla naszego klienta, w związku z rozbudową zakładu, poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: zachodnie okolice Poznania
Nr ref. SHSE/1118
Zadania
  • Opracowanie strategicznych i operacyjnych planów w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • Inicjowanie i realizowanie działań mających na celu budowanie kultury bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska
  • Tworzenie i dostosowanie dokumentacji BHP (oceny ryzyka zawodowego, reguły dotyczące sprzętu i odzieży ochronnej, gospodarka produktami spożywczymi, dokumentacja wypadkowa)
  • Przygotowanie programów szkoleń i instruktaży stanowiskowych
  • Organizacja i przeprowadzanie szkoleń z w/w zakresów
  • Prowadzenie procedur wyjaśniających w razie naruszenie obowiązujących norm lub wypadków
  • Przeprowadzenie audytów w zakresie BHP i ochrony środowiska
  • Ścisła współpraca i raportowanie w ramach grupy (w j. angielskim)
  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami nadzorczymi
Wymagania
  • Uprawnienia min. starszego inspektora bhp
  • Kilkuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z HSE
  • Zdolności komunikacyjne oraz organizacyjne, samodzielność w działaniu
  • Umiejętność dostrzegania potrzeb i dostarczania kreatywnych rozwiązań
  • Dobra znajomość j. angielskiego (część raportowania odbywa się wyłącznie w j. angielskim)
  • Dodatkowo mile widziane będą aktualne uprawnienia Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej oraz ATEX lub uprawnienia Instruktora Pierwszej Pomocy
Oferujemy
  • pracę w renomowanej, międzynarodowej firmie o stabilnej pozycji na rynku
  • możliwość kreowania strategii podległych funkcji w ramach polityki HSE obowiązującej w całej grupie
  • atrakcyjne warunki pracy
  • samochód służbowy