O firmie

Doświadczenia pracowników naszej firmy sięgają roku 2004. Założyciel OPTIVO consulting, Adam Pokrzywniak przez pierwszych 6 lat swojej kariery pracował jako konsultant i menedżer w dwóch renomowanych agencjach doradztwa personalnego. Następnie w 2010 roku otworzył OPTIVO consulting. Dzięki temu miał okazję zrealizować osobiście oraz nadzorować kilkaset procesów rekrutacyjnych. Projekty te dotyczyły głównie naboru kadry kierowniczej w tym członków zarządów oraz dyrektorów zarządzających dla wielu międzynarodowych, ale także polskich, spółek. Różnorodność projektów, oraz sukcesy z nimi związane, pozwoliły zdobyć założycielowi OPTIVO consulting fachową praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem rekrutacji. Należy jednak zaznaczyć, że metodologia stosowana przez naszą firmę nie jest kopią cudzych rozwiązań, stosujemy własne, autorskie sposoby pozyskania oraz selekcji najlepszych kandydatów.

Nie jesteśmy dużą firmą i nie zamierzamy taką być. Dzięki temu decyzje podejmujemy szybko, jesteśmy elastyczni, każdy klient jest dla nas ważny i łatwiej nam dbać o jednolitą, wysoką jakość obsługi.

Rzetelność

Rzetelność

Rekrutacje realizujemy w oparciu o zdefiniowane standardy oraz procedury, które zapewniają powtarzalność jakości naszych usług. Zarówno na etapie poszukiwań jak i selekcji kandydatów stosujemy metody, które powalają nam na dostarczenie naszym klientom szczegółowych informacji o przebiegu projektu. W każdym momencie rekrutacji jesteśmy w stanie oszacować stopień penetracji docelowego rynku kandydatów.

Precyzja

Precyzja

Nasze metody poszukiwań bezpośrednich pozwalają nam dotrzeć dokładnie do tych kandydatów, którzy spełniają wymogi dotyczące posiadanego doświadczenia zawodowego. Stosowany strukturyzowany wywiad daje nam możliwość oszacowania kompetencji precyzyjnie zdefiniowanych na potrzeby konkretnego procesu rekrutacji. Dzięki stosowaniu minimum dwóch narzędzi diagnozy kompetencji kandydatów dostarczamy raport kwalifikacyjny o wysokiej trafności prognostycznej.

Wytrwałość

Wytrwałość

Rekrutacje realizujemy do skutku, czyli do wyboru odpowiedniego kandydata. W niektórych projektach docieraliśmy do ponad 500 kandydatów, choć zwykłe przedział 100 – 200 jest wystarczający. Nie poddajemy się, gdy napotykamy trudności. Przeciwne, wówczas intensyfikujemy naszą aktywność.

Uczciwość

Uczciwość

Obiecujemy to, co w naszym przekonaniu jest możliwe. Nie „wybielamy” kandydatów, ale prezentujemy ich kompetencje zgodnie z dokonanym pomiarem.

Perfekcyjna obsługa

Perfekcyjna obsługa

Wszystkie powyżej opisane wartości pozwalają nam dostarczyć usługę na najwyższym poziomie. Do tego dodajemy empatię i zrozumienie sytuacji klienta, szybką reakcję na pytania i uwagi klientów oraz serdeczność i szacunek.