Kontroler Finansowy Fundacji

Naszym Klientem jest grupa fundacji, dla których spajającym celem jest edukacja. Organizacje te zatrudniają blisko 100 osób, które realizują przedsięwzięcia o skali kilkuset milionów PLN rocznie. Fundacje są częścią grupy kapitałowej osiągającej kilkumiliardowe obroty w skali roku. Wśród licznych działań społecznych naszego klienta warto wyróżnić: fundowanie stypendiów edukacyjnych oraz naukowych dla młodzieży; programy rozwoju kompetencji nauczycieli; programy rozwoju przyszłych liderów czy prywatny kampus oferujący edukację na światowym poziomie. Obecnie, w związku z faktycznym rozwojem fundacji, poszukujemy osoby na nowo utworzone stanowisko:

Miejsce pracy: częściowy tryb zdalny + wizyty w biurach fundacji w Małopolsce i na Śląsku
Nr ref. KFF/0724
Zadania
  • Przygotowywanie raportów zarządczych, w tym definiowanie wymagań do raportów z ich odbiorcami
  • Analiza danych finansowych w ramach regularnej oraz projektowej działalności fundacji
  • Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca (weryfikacja kompletności dokumentów, weryfikacja poprawności księgowań, przygotowywanie rezerw)
  • Budżetowanie i prognozowanie (koordynowanie procesu budżetowania, sporządzanie budżetów fundacji, monitorowanie i rozliczanie budżetu, opracowywanie prognoz finansowych)
  • Monitoring inwestycji i projektów pod względem finansowym
  • Wsparcie pozyskiwania dotacji i ich rozliczania poprzez analizy finansowe
  • Aktywna rola we wspieraniu dyrektorów i managerów fundacji w podejmowaniu decyzji poprzez:
    • Przygotowywanie analiz oraz raportów
    • Cykliczne raportowanie odchyleń od prognoz
    • Konsultowanie tematów finansowych
    • Przygotowanie rekomendacji
    • Weryfikacja tematów księgowych oraz podatkowych przy wsparciu merytorycznym Zespołu Księgowości oraz Zespołu Podatków
Wymagania
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w NGO lub organizacji biznesowej o wysokich standardach (bierzemy pod uwagę kandydatów z różnych środowisk)
  • Preferowane wykształcenie wyższe w obszarze finansów, rachunkowości, ekonomii Rozwinięte umiejętności komunikacyjne (współpraca z dużą liczbą interesariuszy)
  • Samodzielność w działaniu
  • Biegła obsługa Excela
  • Gotowość do podroży służbowych na terenie Śląska i Małopolski
Oferujemy
  • Samodzielną oraz inspirującą pracę dzięki realizacji licznych projektów oraz współpracy z charyzmatycznymi liderami
  • Możliwość realizacji własnych inicjatyw
  • Dostęp do licznych możliwości rozwoju edukacyjnego (misja fundacji)
  • Hybrydowy tryb pracy