Główny Księgowy / Główna Księgowa

Naszym Klientem jest firma produkcyjna z kapitałem zagranicznym posiadająca w Polsce kilka zakładów. Przedsiębiorstwo osiąga kilkaset milionów obrotów, zatrudnia ok 2000 pracowników i uzyskało ugruntowaną pozycję konkurencyjną. Silne zaplecze kapitałowe pozwala firmie na odważną politykę inwestycyjną, która od kilku lat jest realizowana na Polskim rynku. Obecnie poszukujemy osobę na stanowisko:

Miejsce pracy: Otwock k. Warszawy
Nr ref. GKO/1218
Zadania
  • Kierowanie pionem rachunkowości finansowej – zarządzanie ok. 20-osobowym zespołem
  • Kontrola merytoryczna dokumentów, zapewnienie kompletności i poprawności księgowań oraz prawidłowości rozliczeń podatkowych i finansowych,
  • Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych spółek z grupy kapitałowej
  • Sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych: F-01, Instrastat oraz innych
  • Współpraca i dbałość o poprawną komunikację z instytucjami zewnętrznymi, audytorami
  • Współpraca z innymi działami firmy w zakresie wykonywania obowiązków
Wymagania
  • Wyższe wykształcenie kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia, lub pokrewne,
  • Licencja Ministra Finansów na prowadzenie ksiąg
  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe w spółkach produkcyjnych (ewentualnie w firmach dystrybucyjnych)
  • Biegła znajomość przepisów prawda podatkowego (wraz z aktualnymi zmianami),
  • Biegła praktyczna wiedza z zakresu Ustawy o Rachunkowości i IFRS
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Doświadczenie w pracy z aplikacjami księgowo-finansowymi, znajomość systemów ERP
  • Otwartość, komunikatywność, umiejętność podejmowania decyzji, dokładność i terminowość
Oferujemy
  • Pracę w renomowanej, faktycznie prężnie rozwijającej się firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Atrakcyjne warunki pracy i wynagrodzenia
  • Pracę w organizacji, której kultura łączy nastawienie na wysoką jakość produktów ze społeczną odpowiedzialnością, rodzinną atmosferą i międzynarodowym charakterem
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV klikając na poniższy przycisk „Aplikuj”. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o załączenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dostępnej pod przyciskiem z napisem „ZGODA”
Zgoda