Główna Księgowa / Główny Księgowy

Naszym klientem jest międzynarodowy producent FMCG z ponad 100-letnią historią, którego jeden z zakładów znajduje się w Polsce. Firma swoje produkty kieruje do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, a obecnie zatrudnia ok. 1000 osób.
Fabryka stale się rozwija – co roku uruchamianych jest kilkaset nowych SKU, a realizowany obecnie plan inwestycyjny zmierza do osiągnięcia statusu największej na świecie fabryki w swojej branży pod względem mocy produkcyjnych.
W związku z tym planem i rozwojem zespołu kluczowej kadry, poszukujemy doświadczonego profesjonalisty na poniższe stanowisko:

Miejsce pracy: wielkopolskie, ok. 80 km na południe od Poznania (ok. 1,5h drogi), 90km na północ od Wrocławia (ok. 1h drogi)
Nr ref. GKZ/0921
Zadania
  • kierowanie pracą działu księgowości
  • nadzór i kontrola księgowości polskich podmiotów (dwie osoby prawne)
  • przygotowywanie dokumentów podatkowych i finansowych (VAT, VAT-UE, JPK, podatki, NBP, GUS)
  • sporządzanie statutowych sprawozdań finansowych dla polskich podmiotów
  • współpraca z interesariuszami zewnętrznymi (audytorzy, NBP, US)
  • koordynowanie, nadzorowanie pracy i motywowanie pracowników działu księgowości
  • przegląd i aktualizowanie procedur księgowych w firmie
  • monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i prawie gospodarczym oraz dostosowywanie działań do wprowadzanych w nich zmianach
  • współpraca z centralą firmy (za granicą) w zakresie procedur i projektów związanych z obszarem księgowym
  • aktualizowanie zasad obiegu dokumentów księgowych w firmie, nadzór nad aktualizacją i wprowadzaniem systemów IT
Wymagania
  • doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej – min. 3 lata
  • praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania księgowością
  • znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego, MSR i KSR
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (poziom B2)
  • umiejętność organizacji pracy własnej i zespołu
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse i Ksiegowość)
  • doświadczenie we wprowadzaniu nowych procedur, systemów IT w obszarze księgowym (ERP, elektroniczny obieg dokumentów itp.)
Oferujemy
  • zatrudnienie na umowę o pracę w firmie o stabilnej i silnej pozycji na rynku, intensywnie rozwijającej swoją działalność w Polsce
  • objęcie funkcji menedżerskiej w zgranym, doświadczonym zespole
  • możliwość ciągłego rozwoju kompetencji merytorycznych poprzez codzienną pracę
    z rozbudowaną księgowością w międzynarodowej firmie, a także udział w projektach firmowych związanych z wdrażaniem nowych procedur i systemów IT
  • dostęp do aktualnych przepisów i interpretacji w formie szkoleń, platform branżowych, konsultingu prawnego i podatkowego