Sourcing Manager

Naszym Klientem jest renomowana, kilkusetosobowa firma produkcyjna o wieloletniej tradycji na rynku polskim i europejskim. Fabryka w Polsce cechuje się bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi oraz wysokimi standardami zarządzania co przekłada się na jakość produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo w Europie. Obecnie, dla naszego klienta, poszukujemy osoby na nowe stanowisko:

Miejsce pracy: Gniezno
Nr ref. SRCM/0418
Zadania
  • Odpowiedzialność za cały obszar komercyjny w zakresie zakupów produkcyjnych (komponenty maszyn: głównie elementy stalowe i wyposażenie elektryczne oraz zakupy specjalne – łącznie kilka tysięcy SKU)
  • Dywersyfikacja i optymalizacja źródeł dostaw
  • Poszukiwanie nowych dostawców materiałów i usług
  • Opracowanie strategii negocjacji zgodnie z celami biznesowymi Spółki
  • Renegocjacja, przedłużenie lub rozwiązanie umów z dostawcami materiałów i usług.
  • Analiza trendów w branży w celu minimalizacji ryzyka, zabezpieczenia ciągłości dostaw
  • Inicjowanie i koordynowanie projektów związanych ze standaryzacją surowców
  • Realizacja projektów oszczędnościowych i rozwojowych zgodnie z polityką lean manufacturing
  • Ustalanie standardów walidacji dostawców oraz przeprowadzenie audytów
  • Ocena kluczowych kompetencji dostawców i ich pozycjonowanie pod względem konkurencyjności
  • Weryfikacja i zatwierdzanie pełnej listy dostawców
  • Ścisła współpraca z działami: badań i rozwoju, logistyki, jakości i finansów
Wymagania
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (min. 5 lat)
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu zarządzania zakupami – poszukujemy osoby o nowoczesnym podejściu do zakupów, stosującą analizę struktury dostawców, znającą standardy audytów dostaw oraz zdolną stosować zaawansowane sposoby negocjacji (np. w oparciu o cost breakdown analysis)
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Mile widziana znajomość metodologii ciągłego doskonalenia
  • Inicjatywa i samodzielność
  • Wysoka świadomość procesów biznesowych
  • Znakomite umiejętności negocjacyjne – poszukujemy osoby zdolnej wypracować trwałe relacje z dostawcami
Oferujemy
  • pracę w renomowanej firmie o stabilnej pozycji na rynku
  • możliwość wejścia do tzw. management team’u
  • atrakcyjne warunki pracy